Parafia NMP Królowej Pokoju została erygowana 1 października 1989 r. przez abp. Władysława Ziółka. Na organizatora nowego ośrodka duszpasterskiego został powołany ks. Stanisław Stępień. Budowa kościoła trwała ok. 10 lat. 19 listopada 2000 r. abp Władysław Ziółek konsekrował świątynię. W tym samym roku w parafii odbyły się jubileuszowe misje święte, połączone z intronizacją Chrystusa jako Króla Ziemi Piotrkowskiej, parafii i każdej rodziny. Parafia jest znana z kultu Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej. Na jego potrzeby została zakupiona kopia wileńskiego obrazu Jezusa Miłosiernego. Ponadto dzięki staraniom zespołów parafialnych sprowadzono z Fatimy cedrową, polichromowaną figurkę Matki Bożej. Od kilku lat trwają nabożeństwa fatimskie i procesja światła na terenie przyległego parku, który został założony dzięki wspólnemu wysiłkowi parafian i władz samorządowych. Od grudnia 2003 r. liturgię wzbogacają 47-głosowe organy holenderskie, które w technice cyfrowej odtwarzają naturalne brzmienie organowe. W parafii działają aktywnie takie formy duszpasterstwa, jak: Żywa Róża, Grupa Modlitewna „Wieczernik”, Rycerstwo Niepokalanej, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolstwo Pomocników Duszom Czyśćcowym, Rycerstwo Michała Anioła, zespół wokalno-muzyczny młodzieży starszej i młodszej, liturgiczna służba ołtarza, asysta dorosłych, młodzieży i dzieci. Wspólnota parafialna liczy dziś ok. 13 tys. wiernych. W 2006 r. w dowód uznania za rozwój duchowy i materialny parafii Metropolita Łódzki odznaczył godnością kanonika honorowego proboszcza ks. Stanisława Stępnia.
Uroczystości 20-lecia parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęły się 21 czerwca br. Mszą św. sprawowaną przez abp. Władysława Ziółka. Metropolita Łódzki w homilii nawiązał do objawień Matki Bożej, która zawierzyła Bogu całe swoje życie. Zaapelował do zgromadzonych w świątyni, aby brali z Niej przykład, by dawali świadectwo wewnętrznej świętości w swoim środowisku i żyli według Chrystusowej Ewangelii, ponieważ człowiek z dobrze uformowanym sumieniem żyje w zgodzie i pokoju. Ponadto podziękował wszystkim, na czele z Księdzem Proboszczem, za trud włożony w budowę parafii. Metropolita Łódzki dokonał także poświęcenia pierwszego kwartału witraży w oknach świątyni oraz pobłogosławił nowy tron do obrazu Miłosierdzia Bożego.
Na zakończenie Eucharystii, w związku ze zbliżającą się peregrynacją Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i nowenną, odmówiono w intencji młodzieży i parafian cząstkę Różańca, a następnie odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła zakończona błogosławieństwem. Uczestnicy spotkania podziękowali Księdzu Arcybiskupowi za przybycie, przewodniczenie Eucharystii oraz złożyli życzenia z okazji zbliżających się imienin.
Pomóż w rozwoju naszego portalu