Reklama

Piąty finał „Bosko Cup”

Piąte urodziny obchodził 28 stycznia turniej „Bosko Cup”. V Finały Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów „Bosko Cup” rozegrano 2-3 lutego w Bielsku-Białej na hali przy hotelu „Widok”. Zwyciężyła drużyna z Rychwałdu

Niedziela bielsko-żywiecka 7/2013, str. 1

[ TEMATY ]

piłka nożna

Bosko Cup

Drużyny rywalizowały o puchar „Bosko Cup”

Drużyny rywalizowały o puchar „Bosko Cup”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Finały rozpoczęły się wspólną modlitwą, gdyż organizator turnieju, ks. Marcin Pomper kładzie duży nacisk na to, aby zawodnicy przygotowali się do gry także duchowo, poprzez modlitwę. W turnieju wzięło udział łącznie 12 drużyn zakwalifikowanych w eliminacjach, które odbywały się w listopadzie 2012 r.

Zespoły podzielono na 4 grupy po 3 drużyny. W grupie A znalazły się ministranckie drużyny z parafii: Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, św. Jana Kantego w Żabnicy i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce. W grupie B - z parafii: św. Mikołaja w Rychwałdzie, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych i Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Świnnej. W grupie C - z parafii: Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Hałcnowie, Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, św. Kazimierza Królewicza w Rajczy. W grupie D - z parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej, św. Jakuba w Rzykach oraz gospodarz turnieju - drużyna z parafii Matki Bożej Różańcowej z Górnego Boru w Skoczowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

- Finały przebiegały w ciągu 2 dni, ponieważ ilość meczów powodowała, iż zawodnicy byli już wyczerpani podczas rozgrywania meczów półfinałowych i finałowych. Dlatego w sobotę rozegraliśmy mecze grupowe, które wyłoniły 4 najlepsze zespoły z 12 drużyn. Te zespoły zostały, by w niedzielę kontynuować rozgrywki: mecze półfinałowe, mecz o III miejsce oraz finał - powiedział ks. Marcin Pomper.

Do niedzielnych rozgrywek półfinałowych i finałowych zakwalifikowały się 4 zespoły: z parafii w Rzykach, Rajczy, Żabnicy i w Rychwałdzie. I z tych 4 drużyn najlepszą okazali się ministranci z Rychwałdu, którzy z wynikiem 3:0 wygrali z drużyną z parafii w Rzykach (II miejsce). Wszystkie 3 gole dla Rychwałdu strzelił Janusz Stokłosa. Na III miejscu uplasowali się zawodnicy z Rajczy, którzy wygrali 5:2 z ministrantami z Żabnicy (IV miejsce).

Zwycięzca turnieju, czyli drużyna ministrancka z Rychwałdu, będzie reprezentował diecezję bielsko-żywiecką na Mistrzostwach Polski, które zostaną rozegrane, już po raz 8., 1-2 maja w Radomiu.

2013-02-15 15:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski

[ TEMATY ]

piłka nożna

Jerzy Brzęczek

reprezentacja

screen Twitter/Łączy nas piłka

Jerzy Brzęczek będzie selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski - poinformował w czwartek PZPN. Zastąpi na tym stanowisku Adama Nawałkę, z którym nie przedłużono kontraktu po nieudanym występie w mistrzostwach świata w Rosji.

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12.30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski - napisano na stronie internetowej PZPN.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2026 r.

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

2026 rok przynosi zmiany personalne wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Francja: z kościoła ukradziono konsekrowane hostie i Najświętszy Sakrament

2026-06-22 06:42

[ TEMATY ]

profanacja

kradzież

Karol Porwich/Niedziela

Francuski portal tribunechretienne.com podaje, że w kościele w Mugron doszło do kradzieży kielichów, paten i Najświętszego Sakramentu.

Według parafian, z którymi skontaktowano się na miejscu zdarzenia, zniknął także Najświętszy Sakrament i wszystkie konsekrowane hostie przechowywane w tabernakulum.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję