Reklama

GPS na życie

RYMcerze w USA

To spełnienie marzeń! Pod koniec 2013 r. byłem z Dj Yonasem w Stanach Zjednoczonych. Polecieliśmy tam na zaproszenie księży do polskich parafii w Miami, Los Angeles i Chicago. W każdym mieście podczas Mszy św. opowiadałem o swoim życiu i nawróceniu. Graliśmy koncerty i mówiliśmy o projekcie „Nie Zmarnuj Swojego Życia”, w którym chrześcijański rap dociera do tysięcy uczniów stolicy Polski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bęsiu: moje życie wygląda inaczej

Minęło 8 lat, odkąd się nawróciłem. Kolejny rok się rozpoczął, a koniec 2013 był pełenwrażeń… Bóg prowadził mnie nowymi drogami. Na początku października przeprowadziłem się z rodziną do Warszawy. Wspólnie z Dj Yonasem (Jonatanem Blank) i Apostolskim Ruchem Wiary rozpoczęliśmy profilaktyczny projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” (czytaj w „Niedzieli Młodych” nr 43/2013 – red.), skierowany do uczniów szkół średnich na Mazowszu. Podczas spotkań opowiadam młodzieży o moim zmaganiu z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i towarzystwa, które wspólnie się staczało... Ostrzegam uczniów, by nie popełnili tego błędu, co ja. Byłem blisko zmarnowania sobie życia… Gdyby nie wiara, nie wiem, gdzie byłbym dzisiaj. Kiedy ja byłem w szkole, nikt taki do mnie nie przyszedł. Nikt nie wskazywał nowych rozwiązań. Nauczyciele z litości przepuszczali mnie do kolejnych klas. Mówię uczniom wprost, że dzięki nawróceniu w Medjugorie zmieniłem się o 180 stopni. Zmieniłem swoje nastawienie do przyszłości, nauki i sensu życia.

Teraz wspólnie z Dj Yonasem prowadzimy spotkania i uświadamiamy o zgubnych skutkach nałogów. Gramy nasze hip-hopowe kawałki, które docierają do uszu tych młodych, którzy są najbardziej zagubieni. Przekazujemy uczniom, że wiara nie jest obciachem, a dobre życie jest możliwe dla każdego. W ramach projektu promujemy rap z wartościami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Po październikowym pilotażu projektu, razem z Yonasem polecieliśmy do Stanów Zjednoczonych.



Nasza trasa obejmowała: słoneczną Florydę, zaludnione Los Angeles i zimowe Chicago. Podczas występów przed parafianami i młodzieżą panowała niezwykła atmosfera otwartości. Ludzie rapowali z nami o tym, że „Chrystus jest Królem!” i że „kiedy przechodzisz przez ciężkie chwile – On to wie”. Atmosfera z każdym wystąpieniem była gorętsza, a wzruszenie i radość – były dla nas wielką motywacją. Bóg czuwał nad nami od początku tej misji.

Rób tak dalej

Zwiedziliśmy Zachodnie Wybrzeże. Niezwykły cud natury – Wielki Kanion. Kto był, ten sam przekonał się o wielkości i wspaniałości Boga. Ja przekonałem się na własne oczy. Aż chciało się krzyczeć: Boże, jesteś potężny i możesz wszystko!

Uczestniczyliśmy w koncercie chrześcijańskich raperów, takich jak Lecrae, Andy Mineo, Tedashii, Derek Minor, KB podczas Unashamed Tour w Phoenix. To artyści światowego formatu, na których koncert przybyło ćwierć miliona ludzi! Chrześcijański rap jest bardzo popularny w Stanach w porównaniu z Polską, gdzie ten rodzaj muzyki dopiero się rozwija. Udało mi się porozmawiać z raperami, których podziwiam – Lecrae i Andy Mineo. Usłyszałem od Lecrae: „Dobrze, że też tak działasz w swoim kraju. Rób tak dalej” – to niesamowita zachęta, żeby tworzyć dalej – na Bożą chwałę!

Stany w liczbach

Reklama

Podsumowując: podczas całego wyjazdu opowiedziałem 19 razy o tym, co się dzieje w Polsce i jak Jezus zmienił moje życie. Nagraliśmy 4 teledyski. Przelecieliśmy łącznie 18900 km. Spotkaliśmy setki fantastycznych osób. Widziałem 6 aligatorów. Napisałem 3 kolejne utwory. Udzieliliśmy 1 wywiadu do programu „Oblicza Ameryki”. Nawiązaliśmy przyjaźnie z Bless’Ed i Nature. 5 godzin spędziliśmy przy Wielkim Kanionie. Doświadczaliśmy przygód, które stworzą oddzielną historię. Poznaliśmy 6 księży, wśród nich byli: ks. Klemens (Miami), ks. Rafał (Los Angeles), ks. Andrzej Maślejak, ks. Robert Będziński (Chicago) – dziękujemy im za zaproszenie i gościnność. Dziękujemy wszystkim za wsparcie! Ten wyjazd wspólnie z Yonasem traktujemy jak dar od Boga i spełnienie marzeń.

Nie Zmarnuj Swojego Życia!

Do Polski wróciliśmy silniejsi. Jesteśmy świadomi, że nasze działania tutaj są dobre, a przesłanie chrześcijańskiego rapu jest alternatywą, którą każdy ma szansę poznać. Ruszyliśmy do kolejnych placówek!

W ramach projektu „Nie Zmarnuj Swojego Życia”, skierowanego do uczniów szkół średnich w roku szkolnym 2013/2014, do tej pory RYMcerze byli w 25 placówkach i dotarli do ponad 10 tys. uczniów. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Patronami medialnymi projektu są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Miłujcie się”, Radio Warszawa, portal wiara.pl, Opoka, Chrześcijańskie Granie, Klub Dobrej Muzyki, gloria24.pl. Partnerami są m.in. Fundacja Czyńmy Dobro, SEI, Wydawnictwo Compassion oraz Chrześcijańska Inicjatywa Medialna.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają w tym projekcie i polecają naszą działalność w kolejnych szkołach. Możesz zaprosić nas do szkoły! (formularz zgłoszenia znajduje się na: www.rymcerze.pl).

Skład RYMcerze tworzą Dj Yonas i Bęsiu, dwaj przyjaciele, którzy grają ze sobą od 8 lat. Poznali się na Slot Art Festival. Do tej pory nagrali 7 wspólnych płyt. W tym roku ukaże się kolejny krążek „BÓG PONAD HAJS” RYMcerzy oraz „NOWY JA” – Dj’a Yonasa.

Więcej o przygodach w USA: Łukasz Bęś, RYMcerze, e-mail: kontaktrmc@gmail.com

2014-02-18 15:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłość. Radość. Życie

Wiara wyzwala, kanapa zniewala, Jezus jest Królem – z entuzjazmem wołała młodzież ze Wspólnoty Emmanuel podczas Międzynarodowego Forum Młodych, które odbyło się w dniach 16-20 lipca w Częstochowie i stanowiło kontynuację ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

To ci, którzy podążają za wezwaniem papieża Franciszka i zamienili kanapę na parę butów. Dlatego w 1. rocznicę ŚDM spotkali się, aby robić raban, czyli doświadczyć miłości Boga rodzącej radość i zarażać nią innych, aby adorować i wielbić Boga, aby rozmawiać o tym wszystkim, co ich zastanawia i porusza, aby śpiewać i tańczyć. To oni tworzą Kościół młody, piękny, pełny dynamizmu, różnorodności i energii.
CZYTAJ DALEJ

Wkrótce beatyfikacja arcybiskupa-teleewangelizatora. Pielgrzymi otrzymają 75 tys. różańców

2026-06-28 08:14

[ TEMATY ]

Abp Fulton J. Sheen

teleewangelizator

75 tysięcy różańców

Vatican Media

Abp Fulton J. Sheen

Abp Fulton J. Sheen

W przygotowania do beatyfikacji abp. Fultona J. Sheena, która odbędzie się 24 września w St. Louis w stanie Missouri, włączyły się wspólnoty zakonne z całych Stanów Zjednoczonych. Ich celem jest wykonanie co najmniej 75 tysięcy Różańców Misyjnych, które zostaną rozdane pielgrzymom uczestniczącym w uroczystości.

Abp Fulton J. Sheen (1895–1979) należy do najbardziej wpływowych postaci amerykańskiego katolicyzmu XX wieku. Jako krajowy dyrektor Stowarzyszenia Rozkrzewiania Wiary – jednego z czterech Papieskich Dzieł Misyjnych – zainicjował w 1951 roku Różaniec Misyjny. Był również jednym z pierwszych i najbardziej znanych teleewangelizatorów, najpierw w radiu, a następnie w telewizji.
CZYTAJ DALEJ

V Festiwal Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc w Przewozie

2026-06-28 12:08

[ TEMATY ]

Bp Adrian Put

V Festiwal Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc

Przewóz

Karolina Krasowska

Bp Put z uczestnikami z myśliwymi i uczestnikami uroczystości

Bp Put z uczestnikami z myśliwymi i uczestnikami uroczystości

W Przewozie 27 czerwca odbył się V Festiwal Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc. Mszy św. na rozpoczęcie wydarzenia przewodniczył bp Adrian Put.

Festiwal Kultury Łowieckiej Dolnych Łużyc to cykliczne wydarzenie plenerowe, którego celem jest promocja tradycji myśliwskiej, edukacja przyrodnicza oraz integracja leśników z mieszkańcami regionu. W tym roku wydarzenie zorganizowali Gmina Przewóz, Koło Łowieckie "Cietrzew" Żary, Zarząd Okręgowy PZŁ w Zielonej Górze wraz z kołami łowieckimi powiatu żarskiego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję