Reklama

Niedziela Częstochowska

W drodze do Krakowa

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej archidiecezji nabierają tempa. 15 lutego br. w auli widowiskowej parafii św. Zygmunta w Częstochowie miało miejsce czwarte spotkanie wolontariuszy ŚDM. W połowie marca rozpocznie się zaś peregrynacja symboli ŚDM

Niedziela częstochowska 8/2015, str. 1

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Kl. Wojciech Biś

Wolontariusze ŚDM z Częstochowy

Wolontariusze ŚDM z Częstochowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Potrzeba, abyśmy chcieli chcieć – mówił ks. Adam Polak, duszpasterz młodzieży, podczas katechezy w ramach spotkania wolontariuszy ŚDM. Dotknął on tematu żalu za grzechu i postanowienia poprawy. Głosił, że to Jezus ostatecznie zmienia serce człowieka. Żal za grzechy rodzi się bowiem z doświadczenia Bożej miłości, a postanowienie poprawy jest prowadzone przez Pana Boga. Po katechezie ks. Rafał Grzesiak, koordynator ŚDM w naszej archidiecezji, przedstawił ideę i program peregrynacji symboli ŚDM na terenie Kościoła częstochowskiego. Rozpocznie się ona 14 marca i potrwa dwa tygodnie. Jej początek będzie miał miejsce na Jasnej Górze, gdzie krzyż i ikona Maryi zawitają o godz. 20. Wydarzenie to poprzedzi Eucharystia sprawowana przez abp. Wacława Depo. Po Apelu Jasnogórskim procesja z symbolami uda się do gmachu Wyższego Seminarium Duchownego. Tam do północy będzie trwało czuwanie modlitewne prowadzone przez kleryków. Peregrynacja symboli będzie okazją do spotkań ewangelizacyjnych w wielu szkołach w całej archidiecezji. Ponadto szczególnie ważnym punktem będzie droga krzyżowa Alejami NMP oraz zakończenie peregrynacji 28 marca na placu przed archikatedrą.

W ramach spotkania wolontariuszy odbyła się także praca w grupach. Młodzież uczyła się, jak służyć w wybranych przez siebie sekcjach wolontariackich. Każdy wciąż może zaangażować się w przygotowanie ŚDM zarówno w naszej archidiecezji, jak i w Krakowie. – Widzimy, że dziś Kościołowi często brakuje zapału misyjnego. Tymczasem takie dni pokazują, że młodzi mają ogromny potencjał do ewangelizacji. Wolontariat pozwala zrealizować tę możliwość – mówi Angelika Sitek z sekcji promocyjnej. – Wolontariusze, wypełniając swoją służbę, uczą się takiej miłości, jakiej pragnie Chrystus – bezinteresownej, bez oczekiwania na wynagrodzenie – opowiada Angelika.

Poza wolontariatem istnieje jeszcze kilka innych form zaangażowania, jak choćby przyjęcie pielgrzymów z zagranicy w swoim domu czy wzięcie udziału w akcji „Bilet dla Brata”. Nasza archidiecezja zamierza przyjąć na czas ŚDM ok. 10 tys. młodych ludzi. Wszystkie potrzebne informacje o ŚDM znajdziemy na stronie: www.czestochowa2016.pl oraz na Facebooku: „Światowe Dni Młodzieży 2016 – Częstochowa”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-02-19 11:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Beata Kempa o przygotowaniach do pielgrzymki papieża na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

Marian Sztajner

Przygotowania do pielgrzymki papieża Franciszka na Jasnej Górze są perfekcyjne – taką opinię wyraziła Beata Kempa. Szefowa Kancelarii Premiera i zespołu rządowego ds. przygotowania i organizacji wizyty Ojca Świętego w Polsce, zapewniła, że wszyscy mogą czuć się bezpieczni.

W narodowym dziękczynieniu za chrzest Polski pod przewodnictwem papieża Franciszka 28 lipca wezmą udział biskupi i kapłani, para prezydencka, premier Polski, Zgromadzenie Narodowe i setki tysięcy wiernych.
CZYTAJ DALEJ

Co z życia Jana Chrzciciela chciałbyś rozwijać i pielęgnować?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pixabay.com

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 57-66.80. <- KLIKNIJ

Środa, 24 czerwca. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
CZYTAJ DALEJ

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

2026-06-24 21:24

Renata Czerwińska.

We wspomnienie św. Jana Chrzciciela toruńska katedra obchodziła swoje święto patronalne.

Eucharystii w intencji miasta i jego mieszkańców przewodniczył i homilię wygłosił bp Arkadiusz Okroj. Mszę św. koncelebrowali również bp Józef Szamocki, biskup senior Andrzej Suski, proboszcz parafii katedralnej ks. prał. Marek Rumiński oraz wielu zaproszonych kapłanów. W świątyni zgromadzili się m.in. proboszcz parafii prawosławnej ks. mitrat Mikołaj Hajduczenia, przedstawiciel Zakonu Bożogrobców, przedstawiciele władz miasta, województwa i samorządu, siostry zakonne oraz wielu wiernych świeckich.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję