Wielu już teraz zadaje sobie pytanie, co po Światowych Dniach Młodzieży. Czy skończą się wszelkie inicjatywy, czy nastąpi stagnacja i zmęczenie, czy przeciwnie, będzie to nowy impuls do ewangelizacji i motywacja dla wszystkich, aby tworzyć żywy Kościół?
Zarówno duszpasterze, jak i młodzi nabrali doświadczenia w organizowaniu, które to umiejętności łatwiej będzie wykorzystać w przyszłości. Łatwiej będzie organizować, mając już podobne akcje za sobą. Zdobyte kontakty, sprawdzone miejsca i formy duszpasterstwa będą mogły być wykorzystane ponownie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem, które dzięki swojej wyjątkowości odciska piętno na życiu młodych ludzi. To piętno z pewnością będzie stanowiło ogromny potencjał, który – właściwie wykorzystany – będzie mógł przyczynić się do tworzenia żywego Kościoła.
Już teraz wielu zdaje sobie sprawę z istniejącej szansy, ale jak podkreślają specjaliści, do trwałości w Kościele niezbędna jest wspólnota. Stąd płynąca zachęta do młodych, aby po Światowych Dniach Młodzieży angażowali się w Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży czy Ruch Światło-Życie lub inne wartościowe grupy.
Ks. Przemysław Góra, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży, wybiega w przyszłość z pomysłami na kontynuowanie spotkań z młodzieżą. Podczas ostatniego spotkania z cyklu PKP Młodych zapowiedział kolejną serię, pod nazwą PKB – Praktyczna Korzyść Błogosławieństw. Już teraz na nią serdecznie zapraszamy!