Reklama

Niedziela Lubelska

Przywieźli Betlejem

Niedziela lubelska 5/2017, str. 1

[ TEMATY ]

kolędowanie

Paweł Wysoki

Kuba Badach i TGD

Kuba Badach i TGD

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę 22 stycznia w lubelskiej hali „Globus” zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski i Mate.O. zabrali publiczność w muzyczną podróż do Betlejem. Jak podkreślił prowadzący spotkanie Marek Zając, odbywający się po raz pierwszy w Lublinie świąteczny koncert włączył mieszkańców naszego regionu w wielką wspólnotę osób dzielących się z bliźnimi radością Bożego Narodzenia poprzez muzykę i śpiew, a także konkretny dar ludzkiej solidarności. Dzięki inicjatywie Fundacji „Światło-Życie” z Katowic dochód z wydarzenia zostanie przekazany na dożywianie osób ubogich.

Reklama

Muzyczne spotkanie zasadniczo składało się z dwóch części. W pierwszej artyści zabrali publiczność w muzyczną podróż po świecie rozpromienionym blaskiem narodzenia Bożej Dzieciny. Utwory: „Kolęda Maryi”, „Mario, czy już wiesz”, „Tryumfy Króla Niebieskiego”, świąteczne melodie z dalekich stron świata czy wreszcie brawurowo wykonane przez Natalię Niemen „Nie było miejsca dla Ciebie” (i połączone z nieśmiertelnym przebojem Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”), na długo zapadły w serca i pamięć osób, które zdecydowały się spędzić niedzielny wieczór z artystami projektu „Betlejem w Polsce”. W drugiej części spotkania, po życzeniach i dzieleniu się opłatkiem, odbyło się wspólne kolędowanie, zakończone perfekcyjnie wykonanymi przez TGD i solistów pieśniami uwielbienia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Jesteśmy wdzięczni artystom: muzykom, solistom i chórzystom za to, że przywieźli do Lublina Betlejem. Stęskniliśmy się za Betlejem; było tak pięknie, ale to już dawno. Porwani naszymi różnymi pospiesznymi sprawami, aferami i kłopotami zapomnieliśmy o Betlejem i tu nagle przywieźliście je do nas. Stęskniliśmy się za Betlejem, a ono jest wszędzie tam, gdzie człowiek spotyka się z drugim człowiekiem – mówił podczas koncertu abp Stanisław Budzik. Parafrazując słowa św. Jana Pawła II „Każdy powinien mieć swoje własne Westerplatte” (czyli zbiór zasad i ideałów, od których pod żadnym pozorem nie odstąpi), Ksiądz Arcybiskup mówił: – Każdy powinien mieć swoje Betlejem; miejsce, gdzie spotyka się z Bogiem, gdzie spotyka Boga w człowieku, gdzie Bogu w człowieku pomoże i usłuży. Po to Bóg stał się człowiekiem, abyśmy mogli Go spotkać w człowieku. Stojąc przed publicznością z białym opłatkiem w dłoni, niejako dotykając dobra w drugim człowieku, abp Budzik podkreślał, że Boże Narodzenie nie jest wydarzeniem jednorazowym, ale dzieje się nieustannie w ludzkich sercach.

Współorganizatorem koncertu „Betlejem w Lublinie” był Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej, a honorowym patronem abp Stanisław Budzik.

2017-01-25 15:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolędowali w Muzeum

[ TEMATY ]

kolędowanie

Maria Fortuna-Sudor

To już tradycja, że tuż przed Bożym Narodzeniem w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie jest otwierana wystawa Szopek z Podhala i prac plastycznych, które powstały w ramach konkursu „Tradycje Bożonarodzeniowe w Karpatach”. Wernisaż najpiękniejszych prac odbył się w sobotę 17 grudnia.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli uczniowie: ze SP im. Bohaterskich Dzieci Warszawy w Pyzówce, ze SP im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Rogożniku oraz Zespół Mali Kliszczacy z Tokarni. Ponadto ich wychowawcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, przedstawiciele parafii i samorządu. Na spotkanie przybył kard. Stanisław Dziwisz, bp Jan Zając, kapłani. Był czas na wspólne kolędowanie, na podziwianie wyeksponowanych prac i na składanie sobie życzeń na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i Nowy 2017 Rok.
CZYTAJ DALEJ

Diecezjalny Dzień Wspólnoty Diecezji Toruńskiej

2026-06-27 19:18

[ TEMATY ]

Toruń

Agata Pawluk

- Kto żyje Eucharystią, niesie Chrystusa innym. Uczeń Eucharystii staje się misjonarzem - mówił bp Arkadiusz Okroj podczas dzisiejszego Diecezjalnego Dzień Wspólnoty, który zorganizowany został w ramach Roku Eucharystii.

Spotkanie to zgromadziło ludzi z całej naszej diecezji, których pragnieniem serca było stworzyć wspólnotę, uwielbiać Pana Jezusa i spędzić miło czas na słuchaniu, rozmowach i dzieleniu się dobrem.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Brislin: Technologia musi budować sprawiedliwe relacje

2026-06-28 08:19

[ TEMATY ]

technologia

kardynał Stephen Brislin

sprawiedliwe relacje

Vatican Media

Konsystorz zwołany przez Leona XIV

Konsystorz zwołany przez Leona XIV

Metropolita Johannesburga otworzył trzecią sesję Konsystorza Nadzwyczajnego, podejmując refleksję nad wprowadzeniem i zakończeniem encykliki Magnifica humanitas. Podkreślił, że potęgę technologii należy ukierunkować na budowanie bardziej sprawiedliwych relacji, wezwał również do budowania Kościoła w duchu synodalnym.

Podziel się cytatem – to, jak podkreślił kardynał Stephen Brislin, konkretna odpowiedzialność, którą encyklika Magnifica humanitas Leona XIV powierza Kościołowi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję