Niech Pan Bóg błogosławi Wam na początku drogi Waszego kapłańskiego życia, a posługa, którą rozpoczynacie, niech daje Wam radość i poczucie wypełniania woli Bożej. Dzielcie się swoją wiarą i talentami z ludźmi, do których będziecie posłani.
Ks. Mariusz Bilski
Urodzony 27 kwietnia 1993 r. w Gorlicach. Pochodzi z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gorlicach. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach. Praktykę diakońską odbył w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu. Obronił pracę magisterską z liturgiki pt. „Koncepcja czynnego uczestnictwa wiernych w liturgii (actuosa participatio) w ujęciu Josepha Ratzingera/Benedykta XVI” pod kierunkiem ks. dr. Tomasza Bacia. Jako motto kapłańskie wybrał słowa z Iz 6, 8-9a: „I usłyszałem głos Pana mówiącego: «Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?» Odpowiedziałem: «Oto ja, poślij mnie!» I rzekł [mi]: «Idź i mów do tego ludu»”, oraz słowa św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego: „Tak, Panie! Kościół to największy skarb mój, to cel życia mojego, to jedyne kochanie moje na ziemi, boś Ty jest duszą jego, a on Mistycznym Ciałem Twoim”.
Ks. Marcin Pater
Urodzony 3 marca 1986 r. w Tarnowie. Pochodzi z parafii pw. Trójcy Świętej w Łęgu Tarnowskim (diec. tarnowska). Zanim wstąpił do Seminarium, ukończył studia wyższe na MWSE w Tarnowie. Praktykę diakońską odbył w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Palikówce. Obronił pracę magisterską z teologii dogmatycznej pt. „Nauczanie o piekle w wybranych posoborowych polskich podręcznikach do teologii dogmatycznej” pod kierunkiem ks. dr. Pawła Pietrusiaka. Jako motto kapłańskie wybrał słowa z Ps 115, 1a: „Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę”.
Ks. Jakub Lorenc
Urodzony 30 marca 1993 r. w Rzeszowie. Pochodzi z parafii pw. św. Jacka w Będziemyślu. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie im. płk. Leopolda Lisa-Kuli. Praktykę diakońską odbył w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Medyni Głogowskiej. Obronił pracę magisterską z Egzegezy Nowego Testamentu pt. „Motyw jedności w Modlitwie Arcykapłańskiej (J 17, 1-26). Studium egzegetyczno-teologiczne”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Adam Kubisia. Jako motto kapłańskie wybrał słowa z Listu do Filipian: „Dla mnie żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk” (Flp 1, 21).
Ks. Daniel Sączawa
Urodzony 17 kwietnia 1994 r. w Leżajsku. Pochodzi z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamieniu. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie im. płk. Leopolda Lisa-Kuli. Praktykę diakońską odbył w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nienaszowie. Obronił pracę magisterską z teologii dogmatycznej pt.: „Macierzyństwo Kościoła w myśli świętego Cypriana z Kartaginy”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Pawła Pietrusiaka. Jako motto kapłańskie wybrał słowa: „...a miłości bym nie miał, byłbym niczym” (1 Kor 13, 2).
Ks. Piotr Łoboda
Urodzony 18 lipca 1993 r. w Dąbrowie Tarnowskiej. Pochodzi z parafii pw. św. Zygmunta w Żelichowie (diec. tarnowska). Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. Praktykę diakońską odbył w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielopolu Skrzyńskim. Obronił pracę magisterską z teologii fundamentalnej pt. „Apologia życia chrześcijańskiego w nauczaniu arcybiskupa Stanisława Wielgusa”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Jana Edlinga. Jako motto kapłańskie wybrał słowa: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (Flp 4, 13).
Ks. Szczepan Węglowski
Urodzony 21 października 1992 r. w Rzeszowie. Pochodzi z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce. Ukończył Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Młp. Praktykę diakońską odbył w parafii pw. św. Mikołaja w Brzezinach. Obronił pracę magisterską z teologii dogmatycznej pt. „Eucharystia i Kościół w nauczaniu Benedykta XVI”, napisaną pod kierunkiem ks. dr. Pawła Pietrusiaka. Jako motto kapłańskie wybrał słowa: „Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15, 5).
Pomóż w rozwoju naszego portalu