Owoce 20-lecia pracy Biura Prasowego Jasnej Góry
Z Bożym błogosławieństwem wypełniając wolę trzech generałów i siedmiu przeorów Jasnej Góry, od 20 lat, zapewnialiśmy obsługę informacyjną sanktuarium. Współpracowaliśmy z redakcjami prasy katolickiej i świeckiej, rozgłośniami radiowymi, stacjami telewizyjnymi, wytwórniami audiowizualnymi w kraju i za granicą oraz portalami internetowymi. Utworzyliśmy, jako Biuro Prasowe, stronę internetową: www.jasnagora.com . Aktualnie znajduje się na niej ponad 13 tys. wiadomości tekstowych, do których dołączonych jest ponad 374 tys. fotografii. W 3 tys. galerii zdjęciowych ilustrujemy wydarzenia jasnogórskie z minionego 20-lecia. Łącznie znajduje się tam ponad 130 tys. zdjęć. Dla internautów i słuchaczy rozgłośni w kraju i za granicą wytworzyliśmy ponad tysiąc cotygodniowych, dźwiękowych audycji promocyjnych „Jasna Góra zaprasza”. Dużą oglądalnością cieszy się 2199 filmów i 1230 przekazów telewizyjnych oraz 5421 relacji z Apelu Jasnogórskiego.
Pozostawiamy, jako ogólnie dostępny, wielki skarb medialny, dokumentujący ważne wydarzenia na Jasnej Górze. Wciąż za wielką łaskę Bożą poczytujemy sobie popularyzację dziedzictwa Ojca Świętego Jana Pawła II i obsługę medialną pielgrzymek papieży Benedykta XVI oraz Franciszka na Jasną Górę.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Dziś dziękujemy wszystkim za tak dobrą współpracę, zwłaszcza Tygodnikowi Katolickiemu Niedziela. Jako zespół Biura Prasowego Jasnej Góry przekazujemy nasz trud dla przyszłości w nowe ręce. Idzie nowe... „Przyjdą nowe czasy, wymagają nowych świateł, nowych mocy” (kard. Stefan Wyszyński).
O. Stanisław Tomoń, paulin
Prymas Wyszyński o wolności
27 kwietnia odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu „W oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Jasnogórskiego. Wokół Milenijnego Aktu Oddania Narodu Polskiego Matce Bożej z 3 maja 1966 r.”. O wolności i czyhających na nią zagrożeniach mówili prof. Andrzej Nowak – publicysta, historyk i wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Beata Mackiewicz – redaktor tekstów kard. Stefana Wyszyńskiego i dyrektor wydawnictwa Soli Deo.
– Akt Milenijny był potrzebą chwili, ale nie wypływał z emocjonalnej egzaltacji, lecz z głębokiej refleksji. Musimy wciąż na nowo uczyć się rozumieć ten dokument, odnosić go do siebie i wprowadzać w nasze życie osobiste i społeczne – podkreślił na wstępie o. Grzegorz Prus, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego.
Spotkanie, tradycyjnie, zakończyły Apel Jasnogórski oraz nocne czuwanie w intencji wyniesienia na ołtarze kard. Wyszyńskiego. Organizatorami wydarzeń były: Jasnogórski Instytut Maryjny, Instytut Prymasa Wyszyńskiego i częstochowski oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.
Decyzją papieża Franciszka beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia odbędzie się 12 września.
it/Radio Jasna Góra
Modlitwa krakowskich maturzystów
W intencji matur i wyborów życiowych dla siebie oraz swych rówieśników 27 kwietnia modlili się na Jasnej Górze przedstawiciele maturzystów archidiecezji krakowskiej. To ostatnia diecezjalna grupa reprezentująca w częstochowskim sanktuarium młodzież, która w tym roku przystąpi do egzaminów maturalnych.
W Kaplicy Cudownego Obrazu Mszę św. w intencji młodych odprawił i wygłosił homilię biskup pomocniczy krakowski Robert Chrząszcz. Eucharystię koncelebrowali księża katecheci i duszpasterze młodzieży archidiecezji krakowskiej. Na zakończenie bp Chrząszcz zawierzył młodzież maturalną Matce Bożej Jasnogórskiej.