Reklama

Niedziela Wrocławska

Pierwszy Dzień Dobra

Niedziela Bożego Miłosierdzia to święto patronalne Caritas. W tym roku po raz pierwszy obchodzone będzie jako Dzień Dobra.

Niedziela wrocławska 17/2022, str. I

[ TEMATY ]

Dzień Dobra

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Dzień Dobra to radosne świętowanie tego, czym jest Caritas

Dzień Dobra to radosne świętowanie tego, czym jest Caritas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej również włącza się w tę akcję, choć skupi się bardziej na jej duchowym przeżywaniu. – Nie organizujemy żadnego wydarzenia wiodącego, skupiamy się na duchowym świętowaniu Dnia Dobra w parafiach. Będą Msze św., które wcześniej zamówiły Parafialne Zespoły Caritas i opowieści o tym, jak działa Caritas. Tak będzie m.in. w parafii katedralnej, gdzie ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Wrocławskiej Caritas, razem z pracownikami opowie o codzienności naszej posługi w odniesieniu do Chrystusa Miłosiernego. Będziemy dziękować naszym darczyńcom, wspierającym dzieła Caritas, rozdając krówki z cytatami z Dzienniczka Siostry Faustyny – mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Chcemy pokazać w parafiach, że Boże Miłosierdzie jest – ale to nie koniec, tylko początek. Dalej są ludzie, którzy to Boże Miłosierdzie niosą światu. Caritas stara się być właśnie przedłużeniem Bożego Miłosierdzia. To źródło i natchnienie, z którego wynika, co mamy robić.

Reklama

– Każdy z nas – wolontariuszy i pracowników Caritas – doświadcza Bożego Miłosierdzia w codzienności, choćby w konfesjonale. Wychodząc od tego doświadczenia, idziemy z Bożym Miłosierdziem dalej, niesiemy je najbardziej potrzebującym. Ważne dla nas jest to, aby nie zagubić tego doświadczenia. Codzienność pracy z osobami w trudnej sytuacji materialnej, zdrowotnej, może sprawić, że będziemy szukać szybkich rezultatów, rozwiązań tylko po ludzku. Ale my jesteśmy powołani do tego, żeby pójść krok dalej – żeby widzieć w tych ubogich Jezusa Chrystusa – podkreśla Paweł Trawka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Radosne świętowanie Dnia Dobra to także okazja, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień. – W Caritas niesiemy nadzieję przez codzienną, cichą i konkretną pomoc. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wolontariusze – zaznacza rzecznik. – W całym kraju jest mnóstwo osób, które posługują potrzebującym razem z Caritas: tysiące serc zarejestrowanych na całej mapie Polski, niosące wsparcie na dużą skalę. Chcemy, żeby w Dniu Dobra mogli się zobaczyć, poczuć, że ich codzienne trudy w parafii – czasem mogłoby się wydawać niewielkie dzieła – łączą się w niesamowitą mapę dobra, które jest rozsiane w każdym zakątku naszego kraju.

Tego dnia wolontariusze założą żółte koszulki ze znaczkami Dnia Dobra: – Tym razem zmieniamy kolor z czerwonego na żółty, żeby podkreślić, że ten dzień jest trochę inny. Bardzo słonecznie, troszkę w innej odsłonie niż w codziennych znakach Caritas. Dzień Dobra to radosne świętowanie tego, czym jest Caritas.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Dobra w Zielonej Górze

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Dzień Dobra

Archiwum diecezjalnej Caritas

W parafii Matki Bożej w Zielonej Górze rozpoczął się Dzień Dobra, organizowany przez diecezjalną Caritas

W parafii Matki Bożej w Zielonej Górze rozpoczął się Dzień Dobra, organizowany przez diecezjalną Caritas

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej 16 kwietnia w Zielonej Górze odbył się Dzień Dobra.

Przypadająca 16 kwietnia Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. W tym roku po raz kolejny była ona obchodzona jako Dzień Dobra. - Nasza diecezjalna Caritas włącza się w ogólnopolskie obchody Dnia Dobra. Organizowane w tym dniu pikniki, warsztaty, pokazy, biegi i koncerty, będą okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień, a także podziękować wszystkim tym, którzy wspierają dzieła Caritas. Przy organizacji wydarzenia pomagają nam wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wraz ze swoimi opiekunami – mówi Dominika Łapucha z caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany Personalne Duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej

2026-06-23 07:33

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Archidiecezja Łódzka

W łódzkiej bazylice archikatedralnej podczas Mszy Posłania kard. Konrad Krajewski wręczył dekrety związane ze zmianami personalnymi wśród duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej.

Decyzją kard. Konrada Krajewskiego - metropolity łódzkiego publikujemy zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej - czerwiec 2026.
CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: nie dekret, ale serce kapłana troszczy się o lud Boży

2026-06-23 17:56

[ TEMATY ]

Diecezja bydgoska

Diecezja Bydgoska/facebook.com

„Dekret sam w sobie nie wywołuje zatroskania o lud Boży. To już zależy od naszych serc, od naszej postawy kapłańskiej i od naszego podejścia do służby” - powiedział biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk podczas wręczenia 23 czerwca dekretów personalnych kapłanom diecezji bydgoskiej. Oprócz zmian dotyczących księży wikariuszy ordynariusz mianował również nowego dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz dyrektora Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Bydgoskiej.

Ordynariusz podkreślił, że każda zmiana personalna jest przede wszystkim misją i posłaniem do dalszej służby. Przyznał, że decyzje dotyczące nowych nominacji bywają trudne zarówno dla kapłanów, jak i dla wiernych przywiązanych do swoich duszpasterzy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję