Tymi słowami kustosz sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu nawiązał do drogi do zdrowia Grzegorza, któremu pękł tętniak na aorcie, oraz przywitał licznych wiernych, także z zagranicy, zgromadzonych na 20. Regionalnym Dniu Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Pątniczka z Górnego Śląska dziękowała św. Mikołajowi za ocalenie ciężko chorej 11-letniej wnuczki Helenki, której tak mocno spadły płytki krwi, że nie pomagały żadne lekarstwa w szpitalu.
Po modlitwie różańcowej sprawowana była Msza św., której przewodniczył diecezjalny moderator ADŚ ks. Marcin Wróbel w koncelebrze z dyrektorem krajowym ADŚ ks. Grzegorzem Górnikiem MSF i kapłanami związanymi ze wspólnotą. – Apostolstwo jest wspólnotą radosną, bo mówi o radości życia wiecznego. Ci, którzy tworzyli ADŚ, umarli przygotowani. Wierzymy, że cieszą się radością nieba. A tym, którzy tu jeszcze pielgrzymują, chcemy pomóc, aby umarli w łasce uświęcającej – powiedział ks. G. Górnik. Ks. M. Wróbel w kazaniu nawiązał do czuwania i świętości, która jest najwyższą miarą rozwoju człowieka polegającą na upodobnieniu się do Jezusa. – Czuwać zatem, to stawać się świętym, nie wstydzić się krzyża Chrystusa – znaku zwycięstwa i triumfu miłości silniejszej od śmierci. Miejscem zdobywania świętości jest konfesjonał, tu człowiek rodzi się na nowo – zaznaczył.
Po Mszy św. przedstawiciele Kapituły Nagrody św. Mikołaja wręczyli statuetki osobom wyróżniającym się postawą w ADŚ. Otrzymali je: ks. dr Marek Studenski – wikariusz generalny diecezji, Tadeusz Kopeć – animator ADŚ z parafii Imienia NMP w Cieszynie Bobrku, Anna Śmietana – zelatorka ADŚ w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rybniku-Niedobczycach, Brygida i Marek Kalinowscy – zelatorzy ADŚ w parafii Wniebowzięcia NMP w Kobiórze i Wanda Grygierzec – zelatorka ADŚ w parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach. Uczestnicy modlili się też litanią do św. Mikołaja i pocierali chusteczki o jego figurę. Mogli też zakupić mikołajowe pierniki i inne słodkości.
Pomóż w rozwoju naszego portalu