Reklama

Niedziela Rzeszowska

To już II Kongres

W sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu 19 października odbył się II Kongres Modlitewnych Grup św. Ojca Pio z diecezji rzeszowskiej.

Niedziela rzeszowska 45/2024, str. I

[ TEMATY ]

Dębowiec

Ks. Czesław Szewczyk

Uczestnicy kongresu na placu sanktuaryjnym w Dębowcu

Uczestnicy kongresu na placu sanktuaryjnym w Dębowcu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na spotkanie przybyło sześć grup z różnych stron diecezji ze swoimi opiekunami: z fary jasielskiej z ks. Zbigniewem Irzykiem, z Terliczki z ks. Pawłem Cibą, z Sędziszowa Małopolskiego z o. Cyrylem Mozdyniewiczem, z Cieklina-Dobryni z ks. Franciszkiem Motyką, z Żółkowa z ks. Janem Reczkiem oraz z Osobnicy z ks. Czesławem Szewczykiem, opiekunem, a zarazem diecezjalnym asystentem grup modlitewnych św. Ojca Pio diecezji rzeszowskiej. Podobnie jak w ubiegłym roku osobnicka grupa pełniła funkcję gospodarza, pomagając opiekunowi w przygotowaniach m.in. poprzez ustalenie i akceptację programu kongresu, przygotowanie plakatu i rozpowszechnienie informacji o niecodziennym wydarzeniu.

Kongres rozpoczął się Eucharystią, której przewodniczył w asyście kilkunastu kapłanów ks. Czesław Szewczyk. Kustosz sanktuarium, superior ks. Marcin Sitek powitał zebranych na tegorocznym kongresie, a krajowy koordynator grup o. Robert Krawiec OFMCap wygłosił ubogacające kazanie. Kaznodzieja zauważył, że „św. Ojciec Pio kochał Pana Jezusa, stojąc pod krzyżem, który był jakby wkomponowany w jego duszę, w jego ciało”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

– Wszak nosił otwarte rany, stygmaty, przez które odczuwał ból. Właśnie wtedy z pomocą przychodziła mu Matka Boża, która Ojca Pio i nas okrywa płaszczem miłości i orędownictwa. Wyprasza nam u Pana Boga potrzebne dary, łaski do dobrego, pięknego życia doczesnego, bez grzechu. Święty Ojciec Pio uczył się u Matki Bożej wytrwałości, szczególnie kiedy mu było ciężko, kiedy był chory, uzyskując w zamian łaskę uzdrowienia – podkreślił kaznodzieja.

Kolejnym punktem kongresu był udział w modlitwie różańcowej w plenerze pięknie poprowadzonej przez grupę z Żółkowa wraz z opiekunem. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia i zaprezentowaniu poszczególnych grup przez opiekunów wysłuchaliśmy konferencji, którą wygłosił o. Robert Krawiec, krajowy koordynator grup św. Ojca Pio.

Ostatnim punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego, w którą włączyły się poszczególne grupy, a której przewodniczył ks. Czesław – gospodarz tegorocznego wydarzenia. Piękna temu spotkaniu nadały wypełniona dorosłymi i dziećmi świątynia oraz słoneczna pogoda. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przybyli na kongres, ufając, że św. Ojciec Pio będzie wypraszał u Boga potrzebne dary, szczególnie w tajemnicach bolesnych naszego życia.

2024-11-05 14:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ofiarność i służba

Niedziela rzeszowska 26/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Dębowiec

Natalia Janowiec

Plac sanktuaryjny w Dębowcu podczas pielgrzymki strażaków

Plac sanktuaryjny w Dębowcu podczas pielgrzymki strażaków

Pielgrzymowanie do polskiego La Salette, daje nam okazję, aby podziękować wam za waszą gotowość, za determinację, za służbę – mówił bp Jan Wątroba do strażaków, którzy 28 maja br. pielgrzymowali do Dębowca.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Rzeszowie rozpoczęły się w tym roku 18 maja Mszą św. w rzeszowskiej farze pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Uczestniczył w niej także kapelan krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki oraz kapelani służb mundurowych i kapelani Państwowej Straży Pożarnej. Główne uroczystości odbyły się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie. Rozpoczęto je złożeniem meldunku i przeglądem pododdziałów. Meldunek przyjął zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. dr inż. Adam Konieczny. Uroczystość była okazją do uhonorowania medalami, odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie służbowe. Wyróżnionych zostało 125 podkarpackich strażaków.
CZYTAJ DALEJ

Bp Marek Solarczyk dokonał zmian personalnych w diecezji radomskiej

2026-06-23 14:21

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Diecezja radomska

Nominacje otrzymali również nowi proboszczowie i wikariusze zmieniający parafie oraz tegoroczny neoprezbiter. Dekrety odebrali również księża wyznaczeni do urzędów diecezjalnych. Uroczystość odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Ks. Kałuziński Zdzisław, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Głowaczowie
CZYTAJ DALEJ

Wietnam: Kościół przygotowuje się do wielkiej beatyfikacji

2026-06-24 13:10

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Wietnam

pixabay.com

Po raz pierwszy w historii Kościoła katolickiego w Wietnamie ceremonia beatyfikacyjna wietnamskiego męczennika odbędzie się w jego ojczyźnie. Ks. Franciszek Ksawery Truong Buu Diep, który 80 lat temu oddał życie za swoich parafian, będzie beatyfikowany 2 lipca w sakntuarium Tac Say w diecezji Can Tho w południowym Wietnamie. Oczekuje się, że na uroczystość przybędzie ponad 70 000 osób, poinformowała agencja ucanews.com.

Liturgii przewodniczyć będzie kard. Luis Antonio Tagle, specjalny wysłannik papieża Leona XIV. Na potrzeby tego wielkiego wydarzenia przygotowano pięciohektarowy teren festiwalowy z miejscem dla 47 000 osób, a także dodatkowe obszary wokół kościoła z dużymi ekranami i infrastrukturą dla kolejnych 25 000 pielgrzymów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję