Reklama

Niedziela Legnicka

Zacięta rywalizacja

30 listopada w hali sportowej przy Dolnośląskim Zespole Szkół w Biedrzychowicach odbył się VI Turniej Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej. Turniej patronatem objął bp Andrzej Siemieniewski.

Niedziela legnicka 51‑52/2024, str. VI

[ TEMATY ]

diecezja legnicka

Agnieszka Czyńska

Grupa młodzików

Grupa młodzików

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do rywalizacji stanęło blisko 100 piłkarzy z różnych stron diecezji. Turniej poprzedzony był Mszą św., którą odprawił ks. Mateusz Rycek, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

W rozgrywkach wzięło udział 13 drużyn. Mecze rozgrywane były pod czujnym okiem 3 sędziów: Sebastiana Stycharza, Sławomira Czyńskiego oraz Dariusza Sokoła. Zawodnicy podzieleni zostali na 2 grupy wiekowe: młodzików i juniorów. Przez ponad 6 godzin ministranci i lektorzy rozegrali 24 mecze. Przyznać należy, że poziom gry był naprawdę wysoki. Nie brakowało pięknych akcji, celnych strzałów oraz popisowych parad bramkarskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rywalizacja była zacięta, dlatego finał juniorów musiał zakończyć się rzutami karnymi. Drużyny oraz poszczególni piłkarze obdarowani zostali bardzo ciekawymi nagrodami, wiele z nich ofiarował kapitan reprezentacji Polski i zawodnik mistrza Włoch Interu Mediolan – Piotr Zieliński.

Na podium stanęły następujące drużyny: w grupie junior: drużyna z parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Olszynie, drużyna z parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny z Lubina, drużyna z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Bolesławca.

W grupie młodzików natomiast: drużyna z parafii św. Wojciech z Jeleniej Góry, drużyna z parafii Macierzyństwa NMP w Pisarzowicach, drużyna z parafii Wniebowzięcia NMP w Ciechanowie.

Najlepszym piłkarzem turnieju został Gabriel Cybulski z parafii olszyńskiej. Wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju gratulujemy. Dziękujemy organizatorom: proboszczowi ks. Januszowi Kozyrze oraz wikaremu ks. Arkadiuszowi Śliwińskiemu, sponsorom, rodzicom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej sportowej rywalizacji. Już nie możemy się doczekać kolejnych turniejów.

2024-12-17 12:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adoracja – lekiem na bezsilność

Niedziela legnicka 27/2025, str. VI

[ TEMATY ]

adoracja

diecezja legnicka

Monika Poręba-Zadrożna/Niedziela

W katedrze gościła p. Marta Przybyła, przedstawicielka Fundacji Adoremus Te Christe, która promuje i koordynuje wieczyste adoracje Najświętszego Sakramentu w Polsce i za granicą.

Pani Marta podczas każdej Mszy św. dzieliła się osobistym doświadczeniem i łaskami, jakie spływają podczas adoracji Chrystusa w Eucharystii. – Dla mnie adoracja Najświętszego Sakramentu stała się antidotum na bezsilność. Pierwszy raz świadomie zaczęłam doświadczać bezsilności, posługując przez 3 lata na oddziale paliatywnym jako wolontariuszka wśród ludzi umierających – opowiadała. – Wolontariusz oddziału paliatywnego doświadcza bezsilności, kiedy idąc z ptasim mleczkiem do przyszywanej babci Janeczki i z kabanosami do dziadka Klemensa, widzi pościelone łóżko albo zupełnie obcą twarz. Bezsilność jest wtedy, kiedy orientujesz się, że pacjent przy oknie odchodzi. I żeby móc sobie poradzić z tym wszystkim, czego byłam świadkiem, bardzo często szłam na adorację. Relacja z Bogiem sprawia, że uczymy się patrzeć dalej niż horyzont naszej doczesności – przyznaje Marta Przybyła. – Największy owoc, który wyniosłam z posługiwania umierającym jest taki, że ja już nie mam żadnej wątpliwości, że życie wieczne istnieje. Towarzyszyłam ludziom, którzy w ostatnim momencie odzyskiwali przytomność i otwierali oczy. Oni najczęściej patrzą w sufit. Czasami się uśmiechają, a czasami podnoszą ręce do góry, jak małe dziecko podnosi ręce do matki. I to jest największy cud – podkreśla.
CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów w diecezji bielsko-żywieckiej

2026-06-24 15:49

[ TEMATY ]

dekrety

zmiany kapłanów

Monika Jaworska

Jak co roku część księży z diecezji bielsko-żywieckiej rozpocznie posługę w nowych wspólnotach parafialnych i podejmie nowe zadania. Poniżej publikujemy wykaz tegorocznych nominacji i zmian ogłoszonych przez kurię diecezjalną.Księża przechodzący na emeryturę
CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Częstochowskiej

2026-06-24 19:23

[ TEMATY ]

zmiany

zmiany kapłanów

Archidiecezja częstochowska

23 czerwca br. Arcybiskup Metropolita Częstochowski ogłosił zmiany personalne duchowieństwa Archidiecezji Częstochowskiej.

Ks. Ryszard BRYŁKA – dotychczasowy proboszcz Parafii Katolickiej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach z racji osiągnięcia wieku emerytalnego zwolniony z urzędu proboszcza;
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję