Reklama

Serwis

Niedziela podlaska 18/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

15 kwietnia bp Antoni Dydycz wziął udział w Kapitule Braci Mniejszych Reformatów w Krakowie. Podczas spotkania Ksiądz Biskup odprawił Mszę św. i wygłosił do uczestników Kapituły kazanie oraz referat pt.: Głosić Ewangelię dzisiaj.

16 kwietnia w Dziadkowicach miało miejsce otwarcie i pobłogosławienie hali sportowej oraz otwarcie Gminnego Centrum Ruchu Drogowego przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Dziadkowicach. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych różnych szczebli. Pobłogosławienia nowego obiektu dokonał bp Antoni Dydycz. Spotkanie uświetnił m.in. program artystyczny w wykonaniu dzieci z miejscowej szkoły oraz zespołu ludowego „Kalina” z Żurobic.

17 kwietnia na Jasnej Górze w Częstochowie miała miejsce VII Międzynarodowa Pielgrzymka Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Z diecezji drohiczyńskiej wzięła w niej udział grupa z Bielska Podlaskiego z ks. Dariuszem Kujawą - moderatorem RRN w diecezji drohiczyńskiej.

17 kwietnia bp Antoni Dydycz uczestniczył w Białymstoku w sesji z okazji 25-lecia sakry biskupiej i 40-lecia kapłaństwa bp. Edwarda Ozorowskiego z Białegostoku.

17 kwietnia w Bielskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu” - Podlasie 2004. W pierwszym etapie wzięło udział 27 wykonawców (soliści, schole, zespoły). Przyjechali oni do Bielska Podlaskiego z dekanatów: bielskiego, brańskiego i hajnowskiego. Ich zmaganiom przysłuchiwało się jury w składzie: Jadwiga Kuczkin - kierownik artystyczny Hajnowskiego Domu Kultury, Janina Plutowcz - kierownik działu animacji artystycznej Bielskiego Domu Kultury, Justyna Porzezińska - instruktor muzyki i śpiewu w BDK i ks. Robert Solka - dyrektor ubiegłorocznej edycji festiwalu. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury stwierdziło, że poziom festiwalu był wysoki. Wiele problemu sprawiło wytypowanie tych, którzy wezmą udział w finale. Dlatego do finału przeszło dwunastu wykonawców. Werdykt jury oraz galeria zdjęć zostały zamieszczone na stronie KSM w Hajnówce: www.ksm.hajnowka.net.

17 kwietnia bp Antoni Dydycz poświęcił w domu zakonnym Sióstr Sercanek w Brańsku kaplicę pw. Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny, którą erygował dekretem z dnia 8 kwietnia br.

18 kwietnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbyło się zakończenie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w parafiach diecezji drohiczyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się 17 kwietnia przekazaniem Obrazu do nowo budującego się kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Mszy św. przewodniczył bp Antoni Dydycz, kazanie wygłosił o. Marek Pasiut OFM Cap. - wiceprowincjał Kapucynów z Białorusi. Przez całą noc trwało czuwanie wiernych przed Jezusem Miłosiernym. W dniu zakończenia peregrynacji uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Antoni Dydycz, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Podczas Mszy św. został poświęcony nowy sztandar Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Uroczystości zgromadziły liczne rzesze wiernych i kapłanów z całej diecezji.

19 kwietnia, w trosce o opiekę duszpasterską środowiska hodowców koni oraz zgodnie z postanowieniami I Synodu Diecezji Drohiczyńskiej, bp Antoni Dydycz mianował ks. Andrzeja Ulaczyka - wikariusza parafii Brańsk, duszpasterzem Związku Hodowców Koni w Diecezji Drohiczyńskiej.

20-21 kwietnia bp Antoni Dydycz dokonał wizytacji kanonicznej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Platerowie, podczas której udzielił młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Proboszczem parafii powstałej w 1947 r., liczącej obecnie ok. 1200 wiernych, jest ks. mgr Jan Arseniuk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Panie przymnóż mi wiary, abyś Ty mógł dziś mnie i moich bliskich uzdrawiać

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 8, 5-17. <- KLIKNIJ

Sobota, 27 czerwca. Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Nadzwyczajny konsystorz, 1. sesja: wyzwania świata i rola Kościoła

2026-06-26 17:45

[ TEMATY ]

konsystorz

Papież Leon XIV

Aula Pawła VI

@Vatican Media

Papież wziął udział w 1. sesji nadzwyczajnego konsystorza z udziałem 178 kardynałów

Papież wziął udział w 1. sesji nadzwyczajnego konsystorza z udziałem 178 kardynałów

Liczne wyzwania współczesnego świata i sposób, w jaki Kościół może odnajdywać się pośród nich, jako znak nadziei i pocieszenia – to niektóre spośród tematów, jakie podjęli kardynałowie z całego świata podczas pierwszej, przedpołudniowej sesji nadzwyczajnego konstystorza. Obrady, w których uczestniczy 178 purpuratów, otworzył Leon XIV, a medytację wprowadzającą wygłosił kard. Grzegorz Ryś.

Publikujemy treść komunikatu, podsumowującego pierwszą sesję obrad nadzwyczajnego konsystorza, który dziś i jutro odbywa się w Watykanie.
CZYTAJ DALEJ

Rozmowa z Ojcem: Trzynasta Niedziela zwykła

2026-06-27 10:00

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Monika Książek

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję