28 listopada ub.r. w płockiej katedrze pojawił się Anioł, a właściwie - pojawiła się... Magda Anioł z przyjaciółmi. Zespół wystąpił w ramach organizowanego przez Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Metanoia” w Płocku koncertu inaugurującego projekt Młodzi z Jezusem dla ratowania zdrowia.
O celach projektu mówił założyciel i dyrektor Centrum ks. kan. dr Romuald Jaworski. Wydarzenie ma zapoczątkować formowanie wśród młodych ludzi liderów, którzy w środowiskach młodzieżowych będą promować postawę wolności od uzależnień: nikotynizmu, alkoholizmu, narkotyków. „Chcemy do tych problemów podejść z odwagą i entuzjazmem, dlatego zaprosiliśmy zespół, który charakteryzuje entuzjazm wiary, odwagę i dynamikę, bo takich działań i takiego nastroju w tych działaniach nam potrzeba - mówił Ksiądz Dyrektor. - Centrum Psychologiczno-Pastoralne »Metanoia« chce zaprosić wszystkich młodych ludzi do współpracy. Ci, którzy zgłoszą się do współpracy, otrzymają od nas wsparcie w postaci informacji, działań, warsztatów. Będziemy robić wszystko, żeby nie zostali sami, kiedy będą chcieli wystąpić przeciwko plagom dotykającym ludzi młodych”.
Koncert stał się okazją także do powiedzenia o tym, co w życiu najważniejsze. „Czystość umysłu, brak uzależnienia od czegokolwiek daje człowiekowi poczucie szczęścia i wolności. Właśnie o tej czystości i wolności chcemy zaśpiewać” - mówiła Magda Anioł. I śpiewali - w prostych, rymowanych, zapadających w pamięć słowach: o czystości („to oczywiste: piękne jest czyste”), o tym, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych (bo „nie ma nic niemożliwego dla Niego”), o tym, że „kto sądzi, ten błądzi”, o tym, że w każdym z nas walczą ciągle „siostry dwie: pokora i pycha”. Głębokie prawdy wyrażone w prostych słowach tekstów Adama Szewczyka (który jest też autorem muzyki) szybko zapadały w pamięć młodych, którzy już po kilku wersach śpiewali razem z zespołem.
Szczególnie cenne w inicjatywie Młodzi z Jezusem dla ratowania zdrowia jest to, że to sami ludzie młodzi pomagają swoim rówieśnikom, którzy tak łatwo dziś ulegają swoistej modzie (albo wręcz dyktaturze) na stosowanie odbierających wolność i zdrowie używek. Dzięki projektowi ci młodzi ludzie nie czują się osamotnieni, widzą swoją siłę. Cenne jest również to, że z CPP „Metanoia” przy projekcie współpracuje wiele instytucji. Przy realizacji koncertu wolontariuszy wsparli: proboszcz parafii katedralnej ks. kan. dr Janusz Filarski, Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, Diecezjalny Fundusz Duszpasterski, Fundacja Promocji Zdrowia i Instytut Onkologii w Warszawie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu