Przypominają o realnej obecności świętych wśród nas i o tajemnicy świętych obcowania. Z wiarą w nich orędownictwo w parafii św. Marii Magdaleny w Radomsku w znaku relikwii cześć odbierają św. Joanna Beretta Molla (w każdą ostatnią niedzielę miesiąca jest sprawowana Msza św. w intencji małżeństw i rodzin) oraz święci małżonkowie Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus (przed ich wspomnieniem jest odmawiana nowenna, będąca zachętą rodziców do modlitwy za swoje dzieci), a od 13 października również św. Jan Paweł II.
– Chcemy mieć kolejnego orędownika przed Panem Bogiem – wyjaśnił ks. Piotr Hernoga, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Radomsku. Raduje go to, że wprowadzenie relikwii jest inicjatywą kręgu Domowego Kościoła. Ma też nadzieję, że pamięć o Papieżu Rodziny porwie do modlitwy za małżonków i rodziny wszystkich wiernych, a w sposób szczególny grupy działające w parafii: Żywy Różaniec, dwa kręgi Domowego Kościoła, wspólnotę fatimską, wspólnotą różańcową, która zawiązała się na początku pandemii i codziennie odmawia Różaniec w intencjach Kościoła, parafii, kapłanów, Liturgiczną Służbę Ołtarza z silną grupą dorosłych.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Na początku uroczystości ks. Hernoga przypomniał słowa św. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” i powiedział: – W tym czasie, kiedy mówi się: róbcie, co chcecie, te słowa muszą być programem dla nas. Dlatego chcemy się wpatrywać w Papieża Polaka i odkrywać go na nowo. Chcemy, by wypraszał wszelkie dary dla nas, by jego świętość była inspiracją dla nas i umocnieniem na drodze życia.
Beata Pieczykura/Niedziela
Relikwie św. Jana Pawła II 13 października wprowadzone do parafii są osobistym darem abp. Wacława Depo dla tej wspólnoty. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. Mówił w niej o zaufaniu Bogu i wypełnieniu wezwania Maryi m.in. z Fatimy zachęcającej do modlitwy, pokuty i nawrócenia. Te zobowiązującego słowa Papieża Polaka pozostawił wiernym jako zadanie: „Rozważajcie Słowo Boże, umacniajcie więź z Chrystusem w sakramentach pokuty i Eucharystii. Zgłębiajcie problemy życia wewnętrznego i apostolstwa wobec innych dla uzasadnienia tej nadziei, która jest w was, a która jest z Boga. Nie ma bowiem spotkania z Chrystusem poza Kościołem i nie ma prawdziwego Kościoła bez Chrystusa”.
Po liturgii miało miejsce nabożeństwo fatimskie, które w tej wspólnocie odbywa się ponad 20 lat, zakończone Apelem Jasnogórskim.
W ramach przygotowania do uroczystego wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II – Papieża Rodziny w Dzień Papieski słowo Boże głosił ks. Jan Koclęga, który w czasie pontyfikatu Jana Pawła II studiował w Rzymie.
Od13 października parafianie zostali obdarowani i wezwani do podążania śladami św. Jana Pawła II. To pragnienie zaprowadzi ich do samego Chrystusa – źródła świętości i miłości, aby w wieczności mogli cieszyć się chwałą nieba.