Reklama

Niedziela Świdnicka

Sygnał Miłosierdzia 2023

Nowa Ruda-Słupiec. Sygnał Miłosierdzia

Od sześciu lat na obchody Bożego Ciała w naszej diecezji składają się nie tylko procesje eucharystyczne, ale i wyjątkowy koncert uwielbienia.

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

Boże Ciało

koncert uwielbienia

Nowa Ruda ‑ Słupiec

bp Adam Bałabuch

Sygnał Miłosierdzia

ks. Krzyszof Iwaniszyn

Hubert Gościmski

Repertuar składał się z utworów, których wymowa wpisywała się w przesłanie Bożego Ciała.

Repertuar składał się z utworów, których wymowa wpisywała się w przesłanie Bożego Ciała.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sygnał Miłosierdzia, bo to o nim mowa, z roku na rok gromadzi coraz większe grupy wiernych, którzy w radosny sposób – poprzez taniec i śpiew – chcą wielbić Boga. Tym razem do Nowej Rudy-Słupca przybyło ok. 1400 osób. Finałowy koncert stanowił zwieńczenie kilkumiesięcznych przygotowań artystów: zarówno profesjonalnych muzyków, jak i amatorów. Dyrygentem ponad 80-cio osobowej grupy chórzystów był Dominik Kozłowski, zaś nad grupą ponad 30-stu instrumentalistów czuwał Kacper Birula. Nieocenione było również wsparcie wolontariuszy i obsługi technicznej, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem koncertu.

To nie tylko koncert

Wiernych przybyłych do Nowej Rudy wraz z osobami łączącymi się za pomocą transmisji w social mediach oraz telewizji EWTN Polska przywitali Wojciech Budniak, jeden z organizatorów, i ks. Krzysztof Iwaniszyn, pomysłodawca przedsięwzięcia. Kapłan zwrócił uwagę, że przygotowanie koncertu było nie lada wysiłkiem dla osób w niego zaangażowanych, które mimo codziennych obowiązków poświęciły swój czas na udział w próbach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Hubert Gościmski

Od lewej: ks. Krzysztof Iwaniszyn, pomysłodawca i proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu, i Wojciech Budniak, jeden z organizatorów.

Od lewej: ks. Krzysztof Iwaniszyn, pomysłodawca i proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupcu, i Wojciech Budniak, jeden z organizatorów.

Reklama

– Wiecie dobrze, że ta niezwykła grupa nazwała się Rodziną Sygnału Miłosierdzia i to, co ich jednoczy, to właśnie Boże Miłosierdzie. Bóg daje im siłę, żeby pomimo wszelkich trudności mogli spotykać się na próbach i przygotowywać się do tego szczególnego wydarzenia – wskazywał ks. Krzysztof, mówiąc o istocie koncertu i jego przesłaniu łączącym się z obchodami Bożego Ciała. – Zgromadziliśmy się tutaj w ten uroczysty dzień, aby oddać chwałę Jezusowi. Do południa czyniliśmy to podczas procesji eucharystycznych, idąc z Jezusem w Najświętszym Sakramencie ulicami naszych miast i wiosek. Teraz przedłużamy tę modlitwę, dziękując Mu za to, że jest z nami obecny w Eucharystii. Zawierzamy Chrystusowi całe nasze życie, naszą ojczyznę, prosimy o pokój w Ukrainie i na całym świecie. To nie jest tylko koncert, to uwielbienie Jezusa – podkreślał.

Hubert Gościmski

Procesyjne wniesienie relikwii św. Siostry Faustyny.

Procesyjne wniesienie relikwii św. Siostry Faustyny.

Podczas koncertu na scenie obecna były relikwie św. Siostry Faustyny, a między kolejnymi utworami odczytywano fragmenty z jej Dzienniczka. Procesyjnie wniesiono również monstrancję z Najświętszym Sakramentem – modlitwę poprowadził ks. Krzysztof Iwaniszyn, zaś uroczystego błogosławieństwa dokonał bp Adam Bałabuch.

Hubert Gościmski

Bp Adam Bałabuch udziela błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Bp Adam Bałabuch udziela błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

W pełni gotowi

Na scenie zaprezentowało się międzypokoleniowe grono artystów, od dwunastoletniego chórzysty aż do ponadsiedemdziesięcioletniej chórzystki. Również repertuar był zróżnicowany, ale całość łączyło jasne przesłanie.

– Już podczas przygotowań każdy z nas wiedział, że pragniemy śpiewem chwalić Boga. Więc z nadejściem dnia, gdy mogliśmy na scenie zaprezentować efekty naszej pracy, towarzyszyła nam przede wszystkim wielka radość – mówiła po występie Paulina Król, jedna z chórzystek. – Przed koncertem zgromadziliśmy się wszyscy w noworudzkim kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej na wspólnej Eucharystii. Od tego momentu byliśmy już spokojni i wiedzieliśmy, że możemy wyjść na scenę, bo jesteśmy w pełni gotowi.

Hubert Gościmski

Na scenie stanęło ponad 110 artystów wraz z dyrygentami: Dominikiem Kozłowskim i Kacprem Birulą.

Na scenie stanęło ponad 110 artystów wraz z dyrygentami: Dominikiem Kozłowskim i Kacprem Birulą.

Dodajmy, że koncert mógł być darmowy dla uczestników dzięki wsparciu finansowemu, jakie organizatorzy otrzymali od darczyńców - instytucji, lokalnych firm oraz osób prywatnych. Dodatkowe środki zostały przyznane z budżetu obywatelskiego miasta Nowa Ruda, budżetu Powiatu Kłodzkiego, a także budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.


2023-06-08 23:00

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na całe życie

Niedziela świdnicka 29/2023, str. I

[ TEMATY ]

Nowa Ruda ‑ Słupiec

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Po złożeniu ślubów s. Danuta w obecności biskupa podpisała stosowne dokumenty

Po złożeniu ślubów s. Danuta w obecności biskupa podpisała stosowne dokumenty

– Jest we mnie wielka radość i szczęście, że będę na zawsze oddana Panu Bogu. To, co wydawało się niemożliwe, stało się realne – powiedziała s. Maria Danuta Helizanowicz w dniu złożenia wieczystych ślubów pustelniczych.

W maju 2020 r. zamieszkała na Górze Wszystkich Świętych w Nowej Rudzie – Słupcu przy malutkim sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Eremitka, związana z Szensztackim Instytutem Sióstr Maryi, przez blisko 40 lat odkrywała powołanie pustelnicze. Po trzech latach próby, pełnienia posługi w indywidualnej formule życia konsekrowanego, w pierwszą sobotę lipca br. w słupieckim kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej złożyła wieczystą profesję pustelniczą.
CZYTAJ DALEJ

Zełenski krytykuje Karola Nawrockiego. Porównuje prezydenta do Viktora Orbana

2026-06-22 07:07

[ TEMATY ]

Wołodymyr Zełenski

Karol Nawrocki

PAP

Karol Nawrocki, Wołodymyr Zełenski

Karol Nawrocki, Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że "prezydent RP Karol Nawrocki zdecydował się na eskalację w kwestii odebrania ukraińskiemu przywódcy Orderu Orła Białego ze względu na wewnętrzną walkę polityczną w Polsce". Dodał, że Nawrocki "działa jak Viktor Orban, gdy był premierem Węgier".

Widzę w tym wyłącznie proces wyborczy. Prezydent Karol Nawrocki walczy o pozycję swojej partii wobec premiera (Donalda) Tuska. Nie mamy z tym nic wspólnego, to ich wewnętrzna sprawa – powiedział Zełenski w niedzielnym wywiadzie dla stacji telewizyjnej TSN, omówionym przez portal Ukrainska Prawda.
CZYTAJ DALEJ

Świecki obejmuje jedną z najważniejszych funkcji w kurii krakowskiej. To pierwszy taki przypadek w historii archidiecezji

2026-06-22 17:14

[ TEMATY ]

archidiecezja krakowska

Lucjan Tabaka

ks. Rafał Buzała

ekonom

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ks. Rafał Buzałą i Lucjan Tabaka

Ks. Rafał Buzałą i Lucjan Tabaka

Metropolita krakowski, kard. Grzegorz Ryś mianował nowego ekonoma Archidiecezji Krakowskiej. Od 1 lipca funkcję tę pełnić będzie Lucjan Tabaka. Po raz pierwszy w historii archidiecezji ekonomem będzie osoba świecka.

Lucjan Tabaka urodził się 7 lipca 1948 roku w Szymankach k. Szczytna. W 1979 roku ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki i Automatyki. Posiada ponad 60-letni staż pracy. Doświadczenie zdobywał w Państwowej Inspekcji Radiowej w Krakowie, Urzędzie Wojewódzkim w Nowym Sączu czy Zespole Szkół Zawodowych PKP w Nowym Sączu. W latach 1998 – 1999 był wojewodą nowosądeckim, a od 1999 do 2001 roku pracował jako doradca wojewody małopolskiego. Piastował także stanowisko pełnomocnika prezydenta Miasta Nowy Sącz ds. nadzoru właścicielskiego. W latach 2005 – 2014 sprawował urząd kanclerza Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Od stycznia 2015 roku jest prezesem zarządu AKOPOL DEVELOPMENT sp. z o.o. ze 100% udziałem Politechniki Krakowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję