Reklama

Niedziela Łódzka

W sercu miasta

Z małego wydarzenia na przyczepie stał się lokalnym, rodzinnym festynem.

Niedziela łódzka 23/2024, str. VI

[ TEMATY ]

Tomaszów Mazowiecki

Archiwum parafii

Zgromadzeni wierni uczestniczyli w polowym nabożeństwie majowym

Zgromadzeni wierni uczestniczyli w polowym nabożeństwie majowym

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zwany też „Wielką Majówką” ma już ponad 21-letnią tradycję w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim. Od małego, parafialnego wydarzenia, podczas którego zaproszeni wykonawcy występowali na wypożyczanej przyczepie, dzięki staraniom kapłanów, parafian i ludziom dobrej woli, festyn przerodził się w duży i wyczekiwany festyn o zasięgu lokalnym. Od trzech lat „Wielką Majówką” koordynuje wikariusz parafii Najświętszego Serca Jezusowego – ks. Łukasz Biś.

To już tradycja

Reklama

Na najmłodszych czekały animacje i wesołe miasteczko, które natychmiast wywołały szerokie uśmiechy i zapraszały do radosnej, beztroskiej zabawy. Tradycją tomaszowskiego festynu stały się także cegiełki, które można było nabywać przez cały dzień i tym samym wspomóc wyjazd młodzieży na niezapomniane kolonie letnie, które w tym roku odbędą się w Łebie, przy okazji zdobywając miłe upominki. Mała gastronomia przygotowana przez parafian raczyła wszystkich przybyłych wieloma przysmakami. Na scenie na placu kościelnym, przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpili w tym roku: Daniel Wysokiński – młody człowiek, pochodzący z pobliskiego Żelechlina, obdarzony wyjątkowym głosem, uczestnik obecnej edycji „Mam talent”, Kamil Bukowski – perkusista, multiinstrumentalista, instruktor. – Kamil wystąpił nawet dwukrotnie. Co ważne i co cieszy, prowadził też bardzo ciekawe, cieszące się wielkim uznaniem naszych milusińskich, warsztaty gry na bębnach! – powiedział ks. Łukasz Biś.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kolejnym artystą, który zawładnął parafialną sceną był doskonale znany laureat z programu „Idol” – Paweł Nowak. Po wielu atrakcjach nie zapomniano i o sferze duchowej. Zgromadzeni wierni uczestniczyli w polowym nabożeństwie majowym, a zaraz po nim w niedzielnej Eucharystii w parafialnym kościele.

Przyszły tłumy

Po wylosowaniu szczęśliwych uczestników festynu na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Golec uOrkiestra, który zgromadził ok. 6 tys. osób! – Frekwencja przerosła nasze oczekiwania! Przyszły tłumy tomaszowian! Przyjechali też mieszkańcy innych miejscowości: Zgierza, Wolborza, Piotrkowa Trybunalskiego, a nawet Chełmna – cieszy się ks. Łukasz. Najsławniejsi rozśpiewani bliźniacy wraz z zespołem świętującym 25-lecie istnienia dali doskonały koncert, prezentując swoje najsławniejsze przeboje, najnowszy repertuar, tradycyjne góralskie instrumentarium, w tym m.in. sławne trombity. Nie zabrakło również pieśni i wspomnień przygotowanych z racji spotkań ze św. Janem Pawłem II, a nawet radosnego rapu religijnego nagranego wspólnie z siostrami zakonnymi z dalekiej Dominikany. – W tym momencie dziękujemy serdecznie wszystkim dobrodziejom, sponsorom, ludziom dobrej woli, dzięki którym możemy organizować nasz festyn i którzy tak aktywnie i ochoczo włączyli się w organizację imprezy. Zapraszamy do tomaszowskiego serca już za rok! – dodaje ks. Łukasz Biś.

2024-06-04 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pokłonili się Dzieciątku Jezus

Niedziela łódzka 2/2022, str. III

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Tomaszów Mazowiecki

Archiwum parafii NSJ w Tomaszowie Mazowieckim

Uczestnicy tomaszowskiego Orszaku Trzech Króli

Uczestnicy tomaszowskiego Orszaku Trzech Króli

Już po raz dziesiąty ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.

Jak na jubileuszową edycję przystało, nie mogło zabraknąć wielu różnorodnych atrakcji, które w piękny i radosny sposób ubogaciły świętowanie Objawienia Pańskiego. O oprawę muzyczną i wspólne kolędowanie zadbały: Schola Hosanna, zespół ludowy Nad Wolbórką, a także Lovers Gypsy Jazz. Bez wątpienia wzruszającym momentem „miejskich jasełek” było przybycie Trzech Mędrców na teren parafii Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie w otoczeniu „żywej szopki” oddano uroczysty pokłon Dzieciątku Jezus. Zgodnie z tradycją tomaszowski orszak połączono także z konkursem na najpiękniejszą szopkę oraz gwiazdę betlejemską. Co ciekawe, po raz pierwszy w ramach towarzyszącemu orszakowi jarmarku, można było posilić się pożywnym żurkiem czy też oscypkiem spod samiuśkich Tater! – Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, którzy zaangażowali się w organizację naszego jubileuszowego orszaku, na czele z władzami samorządowymi wszystkich szczebli, ale w sposób szczególny dziękuję tomaszowskiej społeczności, za liczny udział w tym wydarzeniu – mówi ks. Łukasz Biś, koordynator tomaszowskiego Orszaku Trzech Króli. – W tym nowym roku, niech Boże Dziecię wszystkich nas błogosławi i umacnia, byśmy w tej trudnej rzeczywistości wytworzonej przez pandemię, nie czuli się samotni i opuszczeni – dodaje kapłan.
CZYTAJ DALEJ

„W jakim świecie mamy głosić Ewangelię?”. Kardynał Ryś z medytacją na konsystorzu w Watykanie

2026-06-23 06:58

[ TEMATY ]

kard. Ryś

Piotr Drzewiecki

Rozważanie wprowadzające do tego tematu podczas planowanego w piątek 26 i sobotę 27 czerwca nadzwyczajnego konsystorza Kolegium Kardynalskiego wygłosi metropolita krakowski, kard. Grzegorz Ryś - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

26 czerwca o godz. 7.30 papież będzie przewodniczył Mszy świętej w Bazylice św. Piotra; a o godz. 9.30 w Auli Pawła VI rozpocznie obrady przemówieniem wprowadzającym, po powitaniu wygłoszonym przez kard. Giovanniego Battistę Re, dziekana Kolegium Kardynalskiego. Pierwsza sesja, poświęcona tematowi „W jakim świecie mamy głosić Ewangelię?” przewiduje medytację biblijną kard. Grzegorza Rysia oraz prace w grupach. Po południu druga sesja będzie poświęcona tematowi „Kultura władzy a cywilizacja miłości”, do której wprowadzi kard. Víctor Manuel Fernández, opierając się na rozdziale V encykliki „Magnifica humanitas”.
CZYTAJ DALEJ

Nie bójmy się być prawdziwi

2026-06-23 16:55

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

duszpasterstwo kobiet

Joanna Popławska

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek

W Domu Rekolekcyjnym ojców Franciszkanów przy ul. Kreciej w Łodzi odbyło się spotkanie wspólnoty Macierzanek, połączone z warsztatami dla małżonków prowadzonymi przez Magdalenę i Piotra Ogrodowczyków – specjalistów zajmujących się wychowaniem oraz profilaktyką problemów dzieci i młodzieży. Wydarzenie było drugą częścią obchodów 10-lecia istnienia wspólnoty.

– Nie bójmy się być prawdziwi, nie bójmy się, szczególnie w okresie wakacji, pokazać tego, że jesteśmy ludźmi wierzącymi, mając gdzieś w głowie, że jeżeli my się przyznamy do Boga, to Bóg się przyzna do nas – mówił podczas homilii ks. Paweł Gabara, duszpasterz wspólnoty Macierzanek.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję