1
Między Raciechowicami a Mierzeniem. Na trzonie - płaskorzeźby przedstawiające m.in. Chrystusa w Ogrójcu oraz świętych: Józefa, Jakuba, Wojciecha i Wiktorię. Napis jest, niestety, zatarty.
2
Szczególnie bogato zdobiona kapliczka w Mierzeniu, ufundowana w 1859 r. przez małżeństwo Macieja i Rozalię Talarków. Pod krzyżem - Pieta, a niżej, na trzonie - wizerunki świętych: Piotra, Rozalii i Wincentego oraz fragment Drogi Krzyżowej - scena drugiego upadku Zbawiciela.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
3
Kapliczka w Rudniku. Na szczycie - św. Florian. Niżej, na „drugim piętrze” od frontu - Matka Boża z Dzieciątkiem, a po bokach - św. Józef i św. Agnieszka; na „pierwszym piętrze” - święci: Tekla, Katarzyna Aleksandryjska i Mikołaj.
Kapliczkę ufundowali Józef i Agnieszka Cyganowie w 1867 r.
4
Ładna „wielopiętrówka” w Skrzynce, ufundowana w 1875 r. przez Antoniego i Katarzynę Cieleckich.
5
Fragment tej samej kapliczki w Skrzynce: św. Katarzyna Aleksandryjska.
6
W mroźny dzień k. Sułkowic.
7
Jasienica. Fragment niezwykłej kapliczki, bowiem jej wielopiętrowy trzon (z wieloma świętymi postaciami) otoczony jest murkiem na planie kwadratu, na którego czterech rogach znajdują się dodatkowe cztery figury; jedna z nich (św. Jan?) - widoczna na fotografii. Fundatorzy to Tomasz i Zofia Łojkowie (1876 r.).
8
Lubień. Figura św. Jana Nepomucena, ufundowana w 1776 r. przez Sebastiana Mizerę. Na gzymsie ciekawe płaskorzeźby.